Connect with us

Youtube para kazanmayı zorlaştırıyor

Youtuber Haberleri

Youtube para kazanmayı zorlaştırıyor

Youtube para kazanmayı zorlaştırıyor

Youtube reklamdan para kazanma politikasında değişikliğe gidiyor. Artık platformdan para kazanmak biraz daha zor hale geliyor.

20 Şubat 2018 tarihinden itibaren YouTube İş Ortağı Programı uygunluk eşiklerini güncelleyeceğiz. Kanalların, programa katılım amacıyla incelenmesi için son 12 ayda 4.000 saatlik izlenme süresine ve halihazırda 1.000 aboneye sahip olması gerekecek. YouTube İçerik Üretici Blogu’nda daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Son birkaç yıldır Youtuber adlı bir mesleğin oluşmasına sebep olan Youtube platformu, reklamlar vasıtasıyla içerik ortaklarına çok büyük paralar kazandırdı. Ancak özellikle son dönemde yaşanan olaylar Youtube’un bu konudaki politikalarında değişikliğe gitmesine sebep oluyor. Bu olayların başında ise tabii ki “Logan Paul” olayı geliyor.

PARA KAZANMAYA BAŞLAMAK ZORLAŞIYOR

Youtube’un yeni düzenlemesiyle birlikte platformdan içerik üretimiyle para kazanmaya başlamak daha da zor hale gelecek. Eskiden Youtube’un içerik ortağı olup “Google AdSense” ile para kazanmaya başlamak için kanalınızın 10 bin toplam görüntülemeye sahip olmanız yetiyordu. Ancak artık bu durum değişiyor. 20 Şubat itibarıyla hayata geçmesi beklenen yeni düzenlemeyle birlikte yeni bir kanal sahibinin son 12 ay içinde 4 bin saat video izletmiş olması ve en az 1.000 abonesi bulunması gerekiyor.

Şu anda kanalı olanların ise 20 Şubat’a kadar bu istatistikleri tutturamaması halinde videolarından para kazanamayacaklar.

Bu düzenlemeyle birlikte platformda reklam verenlerin reklamlarının daha yüksek standartlarda gösterilmesi sağlanacak. En azından Youtube’un ilk etapta hedeflediği şey bu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Title

To Top