Connect with us

Eski bilgisayarlar için Video montaj programları

Makaleler

Eski bilgisayarlar için Video montaj programları

Eski bilgisayarlar için Video montaj programları

Eski bilgisayarlarda montaj yapabileceğiniz ücretsiz profesyonel video montaj programları
Merhaba dostlar, bu makalede milattan sonra 2000’lı yıllardan kalan bilgisayarınızda nasıl video montajlayabileceginizi anlatacağım.
Öncelikle neye sahip olduğumuzu kavrayalım ve isteklerimizde sahip olduklarımızda sınırlı olsun. Eğer bilgisayarınızın performansı çok iyi değilse yapabileceginiz montajında bir sınırı vardır.

Bu makale ile eski bilgisayarlarda çalıştırabileceğiniz bazı eski programları listeleyeceğim, sizde bu listeye göre kendinize en uygun programı bulup kullanın. Eğer bir Youtuber adayı iseniz bu programlardan biri ile başlayın kanal büyüdüğünda ise Allah Kerim, o zaman daha başarılı programlar kullanacak bilgisayarlar alırsınız.

1: Adobe Premiere Pro 2.0

Günümüzde video kurgulamada kullanılan en önemli programların babasıdır. Vaktı zamanında kullandığım bir programdır. Her ne kadar program bugün ki kadar gelişmiş değilse de kafanızdan geçen bütün kurgu çalışmalarını bu program aracılığı ile yapabilirsiniz. Program içerisinde başarı videolar arası geçiş efekteri, video efektleri, renk ayar efektleri,ses düzenleme, kasetten video çekimi, video kesme,video birleştirme gibi bir sürü özellik mevcut.
Adobe firması bu eski sürümü ücretsiz dağıtmaktadır, indirip full olarak ücretsiz bu profesyonel programı kullanabilirsiniz.

Kodu: 1132-1280-4900-7476-5108-8019

2: Ulead Studio 11

Ulead ismi Corel firmasına satıldıktan sonra ismi Corel video studio olarak değiştirilerek programun şablonu üzerinden geliştirilmeye devam edildi. Bu programın hala bir çok fotografcı tarafından kullanıldığını biliyorum. Program gelişmiş bir program olup bir Youtuber’ın ihtiyacı olan bir çok özelliği barındırıyor.
Corel firması bu sürümden sonra bir sürü yeni sürüm yayınladı güncel sürümü ise Corel VideoStudio X9.5 dir. Ulead studio 11 indirip kullanabilirsiniz ki eski firma ortada görünmediğinden dolayı bu programın da ücretsiz olduğunu söyleyebiliriz.

3: Movie Maker

Kara gün dostu bu program her zaman varlığını his ettirmiştir. Yıllar evvel yazılmasına rağmen hiç çizgisini bozmadı kendine has özelliklerini ve efektlerini hep korudu
Programı indirip basit video düzenlemeleri bu programla yapabilirsiniz.

3: Hitfilm 1

FXHOME firması Hitfilm programının express sürümlerini hali hazırda ücretsiz dağıtıyor. Firma ürettiği ilk sürüm olan Hitfilm 1 sürümü 32bit olup sonra gelen sürümler ise 64bit olup eski bilgisayarlarda çalışmamaktadır. Bu prograam kimi bilgisayarlara kurulum esnasında sorun çıkarıyor ama kurabilenler, uğraşabilenler emin olabilir ki çok sıkı bir programdır.

4: Blender

Blendir programın son sürümü yine eski bilgisayarlarda çalışmamaktadır, bende blender programının neredeyse bütün eski sürümlerini yine eski bilgisayarıma indirip denedim. Blender-2.5-alpha2-win32 sürümünden sonuç alabildim, gelişmiş bir video düzenleme özelliği yok ama yukarda ki programlar işinizi görmezse bu programa yönelebilirsiniz. Bu arada Blender programı tamamen ücretsiz aşırı gelişmiş bir 3D programıdır. İçerisinde 3d modelleme, compasiting,Video editing gibi bir çok özellik mevcuttur.

Continue Reading
1 Comment

1 Comment

  1. Bir WordPress yorumcusu

    14 Aralık 2017 at 13:14

    Merhaba, bu bir yorumdur.
    Yorum moderasyonuna başlamak, düzenlemek ve silmek için lütfen yönetim panelindeki yorumlar bölümünü ziyaret edin.
    Yorumcuların avatarları Gravatar üzerinden gelmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Title

To Top