Youtube kanalıma hala abone olmadın mı? bi Tıkla hele :)

Görüntü var ses yok

+1 oy
18 Ocak Hitfilm dersleri kategorisinde tutakk (230 puan) sordu
Canon LEGRIA HF R706 video uzantısı MTS Dosyası (.MTS) bu yazıyor..hitfilm programıma atınca videoyu şu yazıyor ( Dijital artı ses akışları hitfilm'in sürümünüzde desteklenmiyor Dolby sesini etkinleştirmek için lütfen hitfilm mağazasından premium format paketini satın alın ) görüntüde problem yok ses yok ..

1 cevap

0 oy
18 Ocak Şiyar (5,200 puan) cevapladı
19 Ocak Şiyar seçti
 
En İyi Cevap
Hocam maalesef sonuç ortada, ilğili ses formatını oynayabilmesi için ücretli sürüm gerekiyormuş.
Dilerseniz Adobe premire pro proğramını kullanın yada farklı bir video montaj programı ile videonun sesini ayırın. .mp3 olarak kaydedin daha sonra Hitfilme ikisini birlikte aktarıp kullanın.

Hatta Adobe auditon ile ses ve görüntüyü basıt bir şekilde bir birinden ayırabilirsiniz.
18 Ocak tutakk (230 puan) yorumladı
çok saol hallettim sorunu yalnız dün aldığım bu kameranın ayarlarını düzgün yapamadım sözde AVCHD HDCMOS 1920x1080 AMA GÖRÜNTÜSÜ yazılanlar gibi değil yaklaşık 840 tl ye aldım ne önerirsin görüntüyü ayarlayabilmek için hitfilm de efekt kısmından colorfilm de ayarlaya bilirmiyim netleştirmek için görüntüyü veya önereceğin efekt ismi varmı hitfilmde kusuruma bakma youtubeye video atacam görselliğe önem veriyorlar tek çarem sensin :(
18 Ocak Şiyar (5,200 puan) yorumladı
Hayır proğramla görüntü netleştirme olmaz. O kamera da ne yazıyorsa odur.
Kamera ayarlarını iyice kurcalaman gerekir. alt kısımda yer alan video aynı kamera ile çekilmiş. eğer görüntün bu kayda yakınsa tamamdır. Değilse ayarları kurcalaman gerekiyor.
https://www.youtube.com/watch?v=gr9fmnrFjD4
18 Ocak tutakk (230 puan) yorumladı
baba eğer bu şekildeyse hata bendedir :)) süpermiş ya ben kurcalim hocam ALLAH razı olsun senden takip halindeyim çok saolasın ...
18 Ocak Şiyar (5,200 puan) yorumladı
Ben ilk kameramı aldığımda aynı duyguyu yaşamıştım.  neyse ki iyi bir google aramaından sonra makinamı artık adım gibi biliyorum.
18 Ocak tutakk (230 puan) yorumladı
eyvAllah hocam tşk ederim
...