Youtube kanalıma hala abone olmadın mı? bi Tıkla hele :)

Ders Anlatımı İçin Programlar

+1 oy
19 Ocak Youtube kategorisinde misafir sordu
Merhaba Şiyar kardeşim saçma sapan kanalların yüzbinlerce abonesi olduğu şu youtube da çok daha güzel yerleri hakediyor kanalın.Umarım hakettiği yere tez zamanda gelir.Soruma gelecek olursam ben öğretmenim ve alanım ile alakalı ders anlatabileceğim bir youtube kanalı açmak istiyorum.Sunum halinde olacak dersler.Telif hakkına takılmayacağım bu ders videolarını hazırlayabileceğim ücretsiz programlar hakkında bilgi almak isterim mümkünse.

2 Cevap

0 oy
19 Ocak Şiyar (5,200 puan) cevapladı
Merhaba hocam, ilği ve alakanız için teşekkür ederim.
Hocam bilgisayarda ki görüntüyü kayıt edip mi paylaşacaksınız yoksa farklı bir fikriniz mi var. Detay verirseniz en uygun programı size önerebilirim.

Şayet sadece ekran kaydını alıp yayınlayacaksanız Camtasia studio bu işi başarılı bir şekilde yapıyor.
19 Ocak misafir yorumladı
Tonguç Akademi tarzında olacak aslında ama o yazıların bilgisayar ortamında hazırlanmışı gibi diyeyim.Powerpoint yeterli midir yoksa daha profesyonel hazırlayabileceğim bir program öneriniz olur mu? Derslerin sunum üzerinde anlatımını yapıp ekran kaydı alarak paylaşmayı planlıyorum.
0 oy
18 Şubat Şiyar (5,200 puan) cevapladı
Hocam çok ama çok özür dilerim.  
sitemin sistemi yeni olduğu için bende pek alışık değilim. Soruma cevap verdiğinize dair bana bildirim  gelmediği için sorunuza bu kadar geç cevap veriyorum çok ama çok özür dilerim.

Tonguc akademi video kaydı yapıp yayınlıyor. özel bir program kullandığı yok. Ama dersiniz ki ben resimleri hazırlamışım bu slide gibi gelecek arkadan benim sesim olacak. Adobe premiere  yada Hitfilm programı ile çok basit bir şekilde bu işemi yapabilirsiniz.
...